Informace k jednotlivým druhům výrobků, tipy a doporučení

Zásadní otázka: JAKOU PARUKU ZVOLIT? SE SYNTETICKÝMI NEBO PRAVÝMI VLASY?

SYNTETICKÉ PARUKY

jsou v současné době nejprodávanějším typem paruk. Vzhledem k nižší ceně, ale kratší životnosti, jsou ideální variantou pro denní nošení po dobu dočasné ztráty vlasů (půl až jeden rok), nebo pro občasné nošení po řadu let.

Paruky naší společnosti jsou vyrobené z vysoce kvalitních syntetických vláken, jsou lehké, prodyšné a jsou opticky nerozeznatelné od vlastních vlasů. Mají předem daný účes i barvu, velmi snadno se udržují, i po umytí se vlákno vrací do původního tvaru účesu. Pevně drží na hlavě i bez použití jakéhokoli lepení.

Naprostá většina syntetických paruk se vyrábí v univerzální velikosti, za pomoci všitých pružných pásků lze obvod paruky zvětšit či zmenšit.

Novinkou posledních let jsou pak syntetické paruky vyrobené z exkluzivních umělých teplotně resistentních vláken, u kterých je stejně jako u paruk z pravých vlasů možné vlasy foukat a tvarovat do libovolných účesů . Vytvořené účesy vydrží déle než na parukách s pravými vlasy, přičemž vedle optické dokonalosti je toto vlákno od pravých vlasů k nerozeznání, a to i na dotek. Ceny paruk z těchto vláken jsou ale srovnatelné, někdy dokonce vyšší než ceny paruk s upravenými asijskými vlasy.

PARUKY Z PRAVÝCH VLASŮ

jsou skvělou volbou hlavně pro dlouhodobé používání paruk především ze zdravotních důvodů, protože jsou nejen na pohled ale i na dotek nerozeznatelné od vlastních vlasů a jejich životnost je při kvalitní péči delší než u paruk ze syntetických vláken.

 Výhodou vlasových paruk je široká variabilita střihů a tvarů. Vlasy je možné tvarovat do různých účesů, kulmovat, foukat i upravovat jejich barevný odstín. Tvar účesu je ale nutné obnovovat stejně často jako u vlastních vlasů, třeba i denně.

Jedinou zato podstatnou nevýhodou vlasových paruk je oproti parukám z umělého vlákna i oproti vlastním vlasům nutnost nadstandardní dokonalé péče o ně. Vlasy nejsou přirozeně vyživovány, tudíž intenzivní a zároveň šetrná péče o ně za pomoci speciálních kosmetických přípravků je pro zachování neporušeného stavu paruk z pravých vlasů nezbytná.

Paruky naší společnosti jsou vyrobené z vlasů asijských – obvykle čínských nebo indických, z evropských vlasů i z kombinace všech typů pravých vlasů a umělých vláken. Použití konkrétního typu vlasů výrazně ovlivňuje kvalitu i životnost celé paruky.

SYNTETICKÉ PARUKY PODLE PODKLADU

PARUKY KLASICKÉ

společnosti Svět paruk jsou prvotřídní paruky vyrobené s vlasem z vysoce kvalitních syntetických vláken. Jejich vnitřek (tzv. monturu) tvoří jednotlivé třásně se strojově našitými vlasy, někdy i ve spojení s jemnou látkou. Třásně jsou systémem pružných pásků a gurmiček sešity k sobě. Podklad je pružný, dá se podle potřeby stahovat a uvolňovat pomocí gumiček s našitými suchými zipy. Vlasy jsou v místě uchycení k třásním lehce nakrepovány tak, aby při možném rozhrnutí vlasů nebyl vidět podklad.

Paruky s vlasem ze syntetického vlákna mají dokonalý střih, který se vlivem počasí nemění, i po umytí se vlákno vrací do původního střihu. Jsou lehké a velmi snadno se udržují. Tento typ paruk je nejrozšířenější.

PARUKY S MONOFILOVOU PĚŠINKOU

společnosti Svět paruk jsou klasické paruky prvotřídní kvality opatřené v místě rozdělení vlasů na pěšinku monofilovým dílem, který opticky dokonale imituje lidskou pokožku. V něm jsou vlasy po celé délce pěšinky ručně napoutkovány a celá pěšinka i při pohledu zblízka vytváří dojem lidské pokožky s přirozeným růstem vlasů.

Paruky s monofilovou pěšinkou jsou ekonomicky výhodnou variantou monofilových paruk. Jediným omezením tohoto typu je z výroby dané umístění pěšinky.

PARUKY MONOFILOVÉ A RUČNĚ POUTKOVANÉ

společnosti Svět paruk jsou luxusní paruky vyrobené stejně jako klasické paruky z vysoce kvalitních syntetických vláken. Na vnitřku paruky (montuře) je systém třásní v přední horní části hlavy oproti klasickým parukám nahrazen tzv. monofilem, což je materiál, který opticky dokonale imituje lidskou pokožku. V něm jsou vlasy ručně napoutkovány tak, že při rozhrnutí vlasů kdekoli v monofilové části vytváří dojem pokožky hlavy s přirozeným růstem vlasů. Ani při detailním pohledu zblízka není vidět, že jde o paruku a ne o vlastní vlasy. U některých paruk jsou vlasy napoutkovány ručně po celé ploše hlavy na jemném hedvábném tylu nebo v kombinaci s monofilem v horní přední části.

Monofilové paruky a paruky na hedvábném tylu bývají výrazně lehčí a jsou i prodyšnější než klasické třásněné paruky. Střih se stejně jako u klasických paruk vlivem počasí ani prostředí nemění.

VLASOVÉ PARUKY PODLE TYPU VLASŮ

PARUKY S ASIJSKÝMI VLASY výrazně chemicky upravovanými

jsou nejběžnější variantou vlasových paruk. Vlasy jsou ztenčené, tak aby získaly co nejpodobnější vizáž jemných evropských vlasů. Jejich ochranná vnější vrstva tzv.„kutikula“ je chemickým procesem zcela nebo téměř odstraněna.  Aby si paruky s takto chemicky upravenými vlasy zachovaly zdravý a přirozený vzhled, je nutné jim věnovat mimořádnou péči pomocí  speciálních kosmetických přípravků.

PARUKY S ASIJSKÝMI VLASY se zachovanou kutikulou

jsou oprávněně nejvíce vyhledávaným typem vlasových paruk. Jejich cena nebývá dramaticky vyšší než cena běžných paruk s asijskými vlasy, ale díky šetrnější chemické úpravě vlasů je rozdíl v jejich kvalitě a životnosti značný. I ony ale vyžadují pravidelné a  intenzivní ošetřování speciálními přípravky.

Do našich kolekcí vybíráme jen nejkvalitnější paruky s co nejšetrněji ošetřenými asijskými vlasy od prověřených výrobců.

PARUKY S EVROPSKÝMI VLASY

nijak chemicky neupravovanými (se zachovanou kutikulou) jsou nejkvalitnější a nejhodnotnější variantou paruk.

Vyznačují se nejdelší životností, ale pokud jsou vyrobeny na kvalitních podkladových materiálech a s perfektním vypracováním, vynikají také naprosto nadstandardní cenou. V České republice se tyto exkluzivní paruky prodávají jen málo, protože jejich cena je v řádech mnoha desítek tisíc korun. Často jsou za paruky s pravými evropskými vlasy vydávány paruky s upravenými vlasy asijskými nebo s vlasy kombinovanými, nebo jsou prodávány paruky sice s kvalitními evropskými vlasy, ale s jednodušší technikou vypracování, což výrazně ovlivňuje buď vzhled paruky nebo její životnost.

Paruky s evropskými vlasy naší společnosti jsou vyrobené z pravých evropských vlasů s plně zachovanou kutikolou a představují tak nejluxusnější typ paruk vůbec.

PARUKY S LACE OKRAJEM

Poslední novinkou v technologii výroby paruk je tzv. „lace-front“ okraj, event. jen „lace“ okraj nebo také filmový tyl, což je širší či užší proužek speciálního jemného tylu našitý k přednímu okraji paruky. Tento proužek tylu dokonale napodobuje vzhled přirozeného růstu vlasů a umožňuje tak česání vlasů paruky z čela dozadu či do stran. Lace-front okrajem mohou být opatřeny paruky jak syntetické, tak vlasové.

VELIKOSTI PARUK

Naprostá většina paruk se vyrábí v univerzální velikosti. Spolehlivě drží na hlavě bez nutnosti jakéhokoli lepení. Vnitřek podkladu paruky tzv. montura je pružná a je opatřena elastickými pásky se suchými zipy, kterými lze velikost paruky korigovat.Téměř každý výrobce má ale v nabídce i několik modelů paruk v malých (S) a velkých (XL) velikostech. Protože jde o výrobu menšího počtu kusů, jsou ceny paruk v malých i velkých velikostech vyšší než ceny stejných modelů ve standardní velikosti.

PŘÍČESY, TUPÉ, INTEGRACE

PŘÍČESY

jsou skvělým módním doplňkem ať už ke každodennímu nošení nebo k nejrůznějším příležitostem. Připevňují se většinou různými klipsami nebo hřebínky.

TUPÉ=INTEGRACE

(připojují=integrují se k vlastním vlasům a opticky vytvářejí nedělitelný celek) jsou pak řešením pro jemné, ubývající nebo zcela chybějící vlasy v určitých partiích hlavy. Příčesy, tupé a integrace naší společnosti jsou vyrobené z prvotřídních syntetických vláken i z pravých vlasů.

Vedle příčesů představují hlavně tupé a integrace optimální řešení při úbytku vlasů v přední a/nebo horní části hlavy. Jsou oproti parukám lehké, ještě více prodyšné a poskytují tak maximální komfort při nošení. Připevňují se buď lepením na holá místa hlavy nebo uchycením za pomoci malých prolamovacích hřebínků nebo různých spon a klipsů.

TURBANY A ŠÁTKY, KOSMETIKA A DOPLŇKY

TURBANY A ŠÁTKY jsou pohodlnou náhradou paruk ať již doma či při pobytu v nemocnici. Turbany a šátky naší společnosti jsou vyrobené z vysoce kvalitních a příjemných materiálů. Sortiment obměňujeme v závislosti na ročních obdobích i podle aktuální nabídky vzorů a barev.

SPECIÁLNÍ KOSMETICKÉ PŘÍPRAVKY NA VLASOVÉ VÝROBKY jsou nezbytnou součástí péče o paruky, příčesy, tupé i integrace. Kosmetické přípravky naší společnosti jsou vyráběny tak, aby konkrétnímu typu vlasů (pravých nebo syntetických) poskytovaly co nejlepší ochranu a pečovaly o ně. Rovněž doplňky, jako jsou například stojánky nebo polystyrénové hlavy, speciální hřebeny, jemné čepičky pod paruky a další, hrají významnou roli pro komfort nošení a pro výdrž paruky v perfektním stavu.

ZDRAVOTNÍ POUKAZY, SLEVY

DOSAVADNÍ STÁTNÍ PŘÍSPĚVEK 1.000 KČ na zakoupení jedné paruky ročně byl dnem 31.07.2019 zrušen. Zdravotní poukazy na pořízení paruky, byť byly vystavené ještě před tímto datem, jsou neplatné a nemohou být při nákupu paruky uplatněny.

Některé zdravotní pojišťovny ale poskytují příspěvek na zakoupení paruky v rámci svých preventivních programů.

 I my se snažíme dopady rozhodnutí vlády a Ministerstva zdravotnictví zmírnit a nabízíme tak neustále paruky v různých slevách a akcích.

Kromě toho si velmi ceníme trvající přízně našich zákazníků a nabízíme tak 5 – 10% slevy za opakované nákupy našich výrobků a služeb na základě věrnostních karet.

CENY JEDNOTLIVÝCH VÝROBKŮ

Společnost SVĚT PARUK vlastní několik klasických kamenných obchodů, nejsme internetový obchod. Proto na našich stránkách jednotlivé ceny paruk nenajdete. Preferujeme a doporučujeme osobní výběr a nákup v našich kamenných prodejnách s asistencí a poradenstvím našeho personálu a především s možností v klidu si vyzkoušet a následně z široké nabídky vybrat nejvhodnější model i barvu. Na přání ale zašleme jakýkoli výrobek i na dobírku poštou.

CENY KLASICKÝCH PARUK ZE SYNTETICKÉHO VLÁKNA se u nás pohybují v rozmezí od 4.380 Kč do 6.900 Kč.  Výrazně odlehčené monofilové a celé ručně poutkované paruky u nás pořídíte od 8.400 Kč až po téměř 13.000 za nejluxusnější modely. Cena se odvíjí od druhu použitého podkladového materiálu, podílu ruční výroby a preciznosti vypracování. Ekonomickou variantou monofilových paruk jsou klasické paruky s monofilovou pěšinkou. Ty u nás stojí od 7.900 Kč.

U VLASOVÝCH PARUK je největší cenový rozptyl podle výrobní náročnosti, ale hlavně podle původu a kvality vlasů. Máme tak paruky vlastní výroby z nejkvalitnějších evropských vlasů, ale s jednodušším strojovým zpracováním od 20.000 Kč,  dovozové velmi jemně a kvalitně ručně vyrobené paruky s asijskými vlasy také od 20.000 Kč a nakonec luxusní dovozové ručně vyrobené paruky s evropskými vlasy s plně zachovanou ochrannou vrstvou (kutikulou). Ty stojí až do 80.000 Kč

Neustále ale pracujeme s různými typy slev a akcí a máme tak pořád paruky v cenách od 1900 Kč přes 2.500 Kč, 2.800 Kč výše.

Ceny jednotlivých paruk na požádání sdělíme e-mailem nebo telefonicky. Samozřejmostí je u nás bezplatné zkoušení a kvalifikovaný a ohleduplný personál ve všech našich obchodech.

PÁNSKÉ VLASOVÉ SYSTÉMY A PARUKY

Ceny opravdu kvalitních hotových vlasových systémů k dlouhodobému připevnění se pohybují mezi cca 18.000  a 24.000 Kč. Rozhodující je druh užitých vlasů, a typ podkladového materiálu, ve kterém jsou vlasy uchyceny.

Nezbytnou součástí nošení vlasového systému k dlouhodobému připevnění je zároveň jeho pravidelný servis a přelepení ve specializovaném studiu jednou za 3 – 6 týdnů v závislosti na odrůstání vlastních vlasů a postupném uvolňování přilepení vlasového systému.

Cena kompletního servisu u nás je 2.100 Kč a zahrnuje dokonalé vyčištění jak vlasového systému tak vlastních vlasů, pokožky hlavy, její regeneraci, dostřižení vlastních odrostlých vlasů, nové nalepení systému a finální styling vlasů.

Novým zájemcům o vlasový systém k dlouhodobému připevnění doporučujeme jeden ze 3 základních typů tupé/integrací z pravých vlasů (cena od 18.900 Kč do 23.900 Kč, při dlouhodobém připevnění  jsou potřeba 1 – 2 integrace/tupé za rok). Připevňují se buď oboustrannými lepicími páskami nebo speciálním lepidlem.

Při dlouhodobém připevnění doporučujeme zakoupit 2 integrace/tupé zároveň, tak abychom měli vždy jeden systém čistý, upravený a připravený k pravidelnému přelepení. Při nákupu 2 integrací/tupé najednou poskytujeme slevu, a vzhledem k tomu, že se úpravě a vyčištění vždy 2. systému můžeme věnovat v době mimo běžný provoz, poskytujeme slevu i na pravidelný servis a přelepení. Cena servisu je pak 1.700 Kč.

Výrazně levnější (od 15.000 Kč) jsou vlasové systémy na ultratenkých fóliích, které se lepí výhradně lepidlem. Tento způsob je uživatelsky nejkomfortnější a nejméně náročný na údržbu a systém vydrží i nejdéle přilepený: až 4 – 6 týdnů. Zároveň jsou ale tyto integrace/tupé nejchoulostivější a jejich životnost je od jednoho do dvou až třech měsíců. Za rok je tedy nutné počítat se 4 – 12 integracemi/tupé.

Stávajícím uživatelům nabízíme i další specifické typy vlasových systémů dle požadavků. Na výše uvedených ultratenkých fóliích, na pevnějších PU foliích, fóliích s hedvábím, na jemném tylu i na dalších podkladových materiálech, případně zhotovíme vlasový systém zcela na míru. Všechny ke každodennímu snímání i ke dlouhodobému připevnění.

Při každém zakoupení nového systému jsou připevnění, střih, úprava k vlastním vlasům a vytvoření účesu zahrnuty v ceně systému.

Možnou další variantou náhrady vlasů jsou pak i pánské paruky. Od jednodušších typů provedením, ale přesto s dokonalým vzhledem od 5.000 Kč přes modely s jemně ručně upevněnými vlasy v monofilovém podkladu, který dokonale imituje lidskou pokožku s přirozeným růstem vlasů od cca 7 – 10.000 Kč až po exkluzivní celé ručně vyrobené modely v cenách kolem 10 – 15.000 Kč.

1 000 +

paruk skladem

1991

pomáháme lidem už od roku

4

pobočky v Praze, Brně a Liberci

30 000 +

spokojených zákazníků

Petrské náměstí 1097/7 - vchod ze Soukenické

110 00 Praha 1

tel.: 224 813 875, 224 818 877

 

Otevřeno:

Po - Pá: 08:00 - 18:00

Národní 19

110 00 Praha 1

tel.: 224 240 960

 

Otevřeno:

Po - Pá: 09:00 - 19..00

So - Ne: 09:30 - 19.00

Kapucínské náměstí 10

602 22 Brno

tel.: 542 213 696

mobil: 605 273 575

 

Otevřeno:

Po - Pá: 09:00 - 17:00

5. května 69/41

460 01 Liberec

tel.: 485 101 426

 

Otevřeno:

Po - Pá: 08:00 - 18:00

So: 09:00 - 12:00